Čo odhaľuje irisdiagnostika

 • genetika – súbor genetických – vrodených daností, ktoré sa môžu aj nemusia prejaviť. Naše oči uchovávajú záznamy o našich predkoch. Napríklad pokiaľ mal váš otec vysoký krvný tlak, matka problémy s krčovými žilami alebo babka sa liečila na štítnu žľazu a podobne, na vašich očiach sú tieto informácie zapísané a to či sa prejavia aj počas vášho života, závisí od vašej individuality, stravy, životného štýlu a podobne. Je to vaša génová pamäť, zapísaná v DNA, ale aj na očiach.
 • genetický typ – je hrubé rozdelenie ľudí tak, ako ich roztriedili iridológovia podľa ich konštitúcie a typu dominantných telesných vlastností. Tak ako si môžete všimnúť, že niekto má časté nádchy, alergie, iný máva problémy s trávením, tak aj štruktúra a farba dúhovky predurčuje, ktorý telesný systém bude u konkrétneho človeka dominovať. Rozoznávame 10 hlavných typov a 5 podtypov, často niektorí ľudiamôžu byť zmes z dvoch typov alebo podtypov.
 • stav orgánov, systémov a tkanív – predstavuje to, v akej kondícii sú konkrétne jednotlivé orgány, ale aj celé sústavy orgánov a tiež ako sú navzájom prepojené. Pokiaľ je niektorý orgán, či časť tela oslabená, prebieha zápal alebo len začínajúce oslabenie, naše oči na to poukážu už s dostatočným predstihom, takže máme čas sa prevenciou vyhnúť zdravotným komplikáciám do budúcna. Tiež sú tu zaznamenané prekonané infekcie, zápaly, úrazy.
  Oči preto ukazujú našu minulosť, prítomnosť aj budúcnosť.
 • zápaly – lokalizácia zápalu – to odkiaľ pramení a s čím súvisí. Prejavujú sa najprv ako lokálne podráždenia, ktoré môžu prejsť do zápalu a často ostávajú buď ako stopy po zápale, niekedy prejdú do chronickejšieho vleklého oslabenia, ktoré sa občas vrátia (opakujúce sa zápaly). Väčšinou majú svoje epicentrum a často súvisia s viacerými ďaľšími príčinami. Časté sú stopy po zápaloch v močových cestách, dýchacích cestách, podráždenia žlčníka, slepého čreva, zuby a pod...
 • cievny systém – stav ciev v jednotlivých častiach tela, zúženie ciev, ateroskleróza – kôrnatenie ciev, krčové žily, hemoroidy, cievne zásobenie, okysličovanie tela, pevnosť ciev, prekonané cievne komplikácie a trombóza.
 • cievne rizikové dispozície – oči nás varujú často už niekoľko rokov dopredu pred rizikom infarktu či mrtvice – cievnej mozgovej príhody alebo trombózy! Ukazujú lokalizáciu problémovej cievy a tiež aký dopad na telo bude mať, pokiaľ nedôjde k náprave (ktorá strana tela môže začať tŕpnuť…)
  Dispozícia môže zostať po dlhé roky, niekedy aj počas takmer celého života len dispozíciou, no pokiaľ sa zvrtne v riziko, oči to vopred ukážu.
 • lymfatický – imunitný a detoxikačný systém – vidíme, ktoré časti lymfatického systému nefungujú tak ako by mali, ktoré uzliny sú až moc aktívne (prebieha v nich imunitná reakcia) a tiež častý súvis s alergiami, zápalmi, nadváhou.
 • poruchy tráviaceho systému – pokiaľ neviete odkiaľ pamenia problémy tráviaceho traktu – či je to žalúdok, žlčník, pankreas, črevo či appendix, oči vám odpovedia. Tiež žalúdočný vred alebo alergická reakcia v črevách, či vrodené deformity čriev sú pozorovateľné.
 • anomálie vo funkciách orgánova sústav – ľudia sme rôzny, to čo platí na jedného, nemusí fungovať u druhého. Už len fakt, že nenájdete na svete dve rovnaké oči, svedčí o pestrosti našich individuálnych telesných a duševných vlastností.
 • príčina kožných problémov – iridológ nevidí z očí že máte kožný problém, (pretože zóna kože na dúhovke zaberá desatinu milimetra), ten vidíte aj sami :), ale oči jasne poukazujú na príčinu kožného problému, ktorý aj podľa jeho lokalizácie a porovnania znakov na očiach dá ľahko zanalyzovať.
 • príčina únavy, nadváhy – ak neviete čo už máte so sebou robiť, aby ste schudli, či neboli unavený, môžu vám napovedať vaše oči.
 • reumatické ochorenia – sú zápalové ochorenia s širokým spektrom prejavov. Oči vám znovu napovedia cestu ako si pomôcť.
 • vplyv psychiky a stresu – v dnešnej dobe sa všetko hádže na stres. Väčšinou majú ochorenia aj svoje fyzické príčiny (tých je väčšina), ale u niektorých ľudí je hlavnou príčinou psychika. Sme rôzny a vďaka irisdiagnostike môžete zistiť na koľko je to „od stresu“ a nakoľko od stravy, genetiky, zápalu a pod...
 • vrodené programy – asi sa budete čudovať, ale na niektoré veci čo sa vám dejú, ste boli naprogramovaný už dávno...
 • a mnohé ďaľšie ...

Novinky

Irisdiagnostika v médiách:

 • Irisdiagnostika (relácia Inkognito) - kliknite -> TU
 • Rozhovor o irisdiagnostike (slobodný vysielač) - kliknite -> TU
 • Dámksy klub na RTVS z 09.06.2016 - kliknite -> TU
 • Oči sú zrkadlom toho, čo sa v našom tele odohráva (Katalóg Zdravia) - kliknite -> TU
 • Reportáž na markíze: Veľavravné oko: Zistiť sa dá z neho všetko! (Markíza) - kliknite -> TU
 • Článok "Oči zobrazujú všetko, čo sa v našom tele odohráva" (realwoman.sk) - kliknite -> TU
 • Článok na stránke Môj spokojný život - kliknite -> TU

Ochrana osobných údajov

Stiahnuť a prezrieť: ochrana osobných údajov


Radi by ste potešili svojich blízkych? Teraz máte možnosť zakúpenia

DARČEKOVÝCH POUKÁŽOK

na kompletné iridologické vyšetrenie vrátane konzultácie a poradenstva.

Kde nás nájdete:

Bratislava - Dubravka, Agátová 4D -> viac info TU

Nedarí sa Vám schudnúť?

Vyskúšali ste už množstvo diét a žiadna nie je účinná alebo Vám spôsobí jojo efekt? Príčiny, prečo sa Vám nedarí schudnúť môžu byť rôzne - prekyslenie organizmu, nevhodná strava pre Váš genetický typ alebo iné. S pomocou irisdiagnostiky môžete odhaliť najvhodnejšiu cestu ako sa zbaviť nadbytočných kilogramov.